scinurture

Basında Biz

Doğadan Sofraya Bilim Projesi başladı

29.09.2023
http://www.erzurum.gov.tr/
Avrupa Birliği ülkelerinin tamamında her yıl Eylül ayının son cuma günü araştırmacılarla toplumdaki diğer bireyleri bir araya getirmek ve gençleri bilime teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Doğadan Sofraya Bilim” projesi, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde 'Doğadan Sofraya Bilim' etkinliği düzenlendi

29 Eylül 2023
www.haberler.com
Avrupa Birliği ülkeleriyle aynı anda düzenlenen 'Doğadan Sofraya Bilim' projesi kapsamında Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde yüzlerce öğrenci, akademisyenlerle bir araya geldi. 70'den fazla akademisyen, garaj okuma salonunda oluşturulan mini laboratuvarlarda öğrencilerle çeşitli deneyler yaptı.

Yüzlerce öğrenci, akademisyenlerle buluşup, deney yaptı

29.09.2023
www.haberturk.com
AVRUPA Birliği ülkeleriyle aynı anda düzenlenen 'Doğadan Sofraya Bilim' projesi kapsamında Erzurum Atatürk Üniversitesi´nde yüzlerce öğrenci, akademisyenlerle bir araya geldi. 70'den fazla akademisyen, garaj okuma salonunda oluşturulan mini laboratuvarlarda öğrencilerle çeşitli deneyler yaptı. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Örs, farklı fakültelerden akademisyenlerin çocuklara bir araya gelerek bilim insanı olmaları konusunda yol göstereceklerini söyledi.

Atatürk Üniversitesinde Doğadan Sofraya Bilim Projesi

29.09.2023
www.gazeterize.com/
AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNİN TAMAMINDA HER YIL EYLÜL AYININ SON CUMA GÜNÜ ARAŞTIRMACILARLA TOPLUMDAKİ DİĞER BİREYLERİ BİR ARAYA GETİRMEK VE GENÇLERİ BİLİME TEŞVİK ETMEK AMACIYLA DÜZENLENEN “DOĞADAN SOFRAYA BİLİM” PROJESİ, ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI.

Doğadan sofraya bilim!

29 Eylül 2023
www.gazetepusula.net
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen Doğadan Sofraya Bilim Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. Bu yıl ikinci etabı düzenlenen proje ile bilim insanları ve öğrencilerin bir araya gelmesi hedefleniyor. Çocuklar, hazırlanan aktivitelerle ürünlerin kullanıma hazır hale gelene kadar hangi süreçlerden geçtiğini yakından görme fırsatı yakalıyor.

Atatürk Üniversitesinde Dogadan Sofraya Bilim Projesi

29.09.2023
beyazgazete.com
Avrupa Birligi ülkelerinin tamaminda her yil Eylül ayinin son cuma günü arastirmacilarla toplumdaki diger bireyleri bir araya getirmek ve gençleri bilime tesvik etmek amaciyla düzenlenen “Dogadan Sofraya Bilim” projesi, Atatürk Üniversitesi ev sahipliginde basladi.

Doğadan Sofraya Bilim Projesi Eylül'de Atatürk Üniversitesinde

18 Ağustos 2023
gazetepusula.net
Ufuk Avrupa Projeleri MSCA ve Vatandaşlar Programı kapsamında, Avrupa Birliği ve Asosiye ülkelerin tamamında her yıl Eylül ayının son cuma günü araştırmacılarla toplumdaki diğer bireyleri bir araya getirebilecek ve gençleri bilime teşvik edecek etkinlikler düzenleniyor.

Erzurum'da çocuklara 'Doğadan Sofraya' bilim projesiyle geziler düzenlendi

05.06.2023
sondakika.com
Atatürk Üniversitesi araştırma merkezleri ve bilim alanları gezdirilerek çocuklara bilimin eğlendirici ve öğretici yönleri anlatıldı. Proje kapsamında öğrencilerin bilimle buluşması ve eğlenmesi hedefleniyor.

ATAUNİ’den ‘Doğadan sofraya bilim projesi’

05.06.2023
erzurumgazetesi.com.tr
Farklı okullardan öğrenciler Atatürk Üniversitesinin araştırma merkezlerine ve farklı bilim noktalarına ziyaretlerde bulundular.

Doğadan Sofraya Bilim Projesini ikincisi Eylül’de Atatürk Üniversitesinde

18 Ağustos 2023
iha.com.tr
Ufuk Avrupa Projeleri MSCA ve Vatandaşlar Programı kapsamında, Avrupa Birliği ve Asosiye ülkelerin tamamında her yıl Eylül ayının son cuma günü araştırmacılarla toplumdaki diğer bireyleri bir araya getirebilecek ve gençleri bilime teşvik edecek etkinlikler düzenleniyor.

Doğadan Sofraya Bilim

01.06.2023
erzurumbilsem.meb.k12.tr
‘Doğadan Sofraya Bilim’ isimli AB projesi kapsamında okulumuzda Bilim Söyleşisi yapan Sayın Prof. Dr. Elif Çadırcı hocamıza ve okulumuzu bu projeye dahil eden Fen Bilimleri öğretmenimiz A. Pınar KÖKSAL TOPCU’ ya çok teşekkür ederiz.

Erzurum'da öğrencilere bilimi sevdirmek için araştırma merkezleri gezdirildi

05.06.2023
aa.com.tr
Erzurum'da çocuklara, "Doğadan Sofraya" bilim projesiyle Atatürk Üniversitesinin araştırma merkezleri ile bilim alanları gezdirildi.

Türkiye'de Atatürk Üniversitesinde yürütülen "Doğadan Sofraya Bilim Projesi" tanıtıldı

30.09.2022
www.haberturk.com.tr
Avrupa'da 25 ülkede, Türkiye'de ise Atatürk Üniversitesinde yürütülen "Doğadan Sofraya Bilim Projesi" kapsamında, öğrenci ve vatandaşlar için düzenlenen tanıtım etkinliği başladı.

Atatürk Üniversitesi dev projeye ev sahipliği yapacak

04.09.2022
www.iha.com.tr
Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Selda Örs tarafından hazırlanarak Ufuk Avrupa, MSCA, Citizens çağrısına sunulan proje, tam puan alarak bu yıl Türkiye'den ilgili çağrı başlığı altında hibe alan tek proje oldu.

Doğadan Sofraya Bilim Projesi

30.09.2022
www.pusula.com.tr
Avrupa’da 25 ülkede, Türkiye’de ise Atatürk Üniversitesinde yürütülen “Doğadan Sofraya Bilim Projesi” kapsamında, öğrenci ve vatandaşlar için düzenlenen tanıtım etkinliği başladı. Etkinlikte, ilkokul, ortaokul ile lise öğrencileri, bitkisel ve hayvansal kaynaklı gıdaların, sofralara gelinceye kadar geçirdiği süreçler hakkında bilgi edindi.

130 okulda bilim insanları ve öğrenciler bir araya geldi.

23.06.2022
www.iha.com.tr
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen ‘Science from Nature to your Table / Doğadan Sofraya Bilim’ isimli projenin birinci iş paketi çerçevesinde 130 okulda bilim insanları ve öğrenciler bir araya geldi.

Hibe almaya hak kazanan tek proje ATAÜNİ’den

22.02.2022
www.erzurumgazetesi.com.tr
Avrupa Birliği ve ortak ülkelerin tamamında araştırmacılarla toplumdaki diğer bireyleri bir araya getirmek ve gençleri bilime teşvik etmek amacıyla düzenlenen Ufuk Avrupa, MSCA ve Vatandaşlar (Araştırmacı Gecesi Etkinliği) çağrısı kapsamında Türkiye’den hibe almaya hak kazanan tek proje “Science from Nature to your Table” isimli proje oldu.

Oltu'da 'Doğadan Sofraya Bilim' sunumu

21.05.2022
oltumedya.com
Oltu Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Volkan Çil tarafından Oltu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Doğadan Sofraya Bilim sunumu gerçekleştirilirken, üniversite faaliyetleri hakkında da öğrencilere bilgilendirme yapıldı.

Atatürk Üniversitesinde Doğadan Sofraya Bilim Projesi başladı

01.10.2022
www.habergazetesi.com.tr
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen ve Ufuk Avrupa Projeleri çerçevesinde kabul edilen 'Science from Nature to your Table / Doğadan Sofraya Bilim' başlıklı projenin Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinliğinde, 130 okulda bilim insanları ve öğrencilerin bir araya geldiği iş paketinin ardından, ziyaret edildi.

Avrupa araştırmacılar gecesine Atatürk Üniversitesi ev sahipliği yapacak

06.09.2022
www.erzurumekspres.com
Ufuk Avrupa, MSCA-Citizens programları tarafından sağlanan hibeyi almaya hak kazanan tek kurum “Doğadan Sofraya Bilim” projesi ile Türkiye’den Atatürk Üniversitesi oldu.

Doğadan Sofraya Bilim

30.05.2022
ibrahimerkalilkokulu.meb.k12.tr
Doğadan Sofraya Bilim projesi kapsamında 4.sınıf öğrencilerimiz bilgilendirildi.

Doğadan sofraya bilim projesi ile 130 okul ziyaret edildi.

23.06.2022
www.haberturk.com
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen 'Science from Nature to your Table / Doğadan Sofraya Bilim' isimli projenin birinci iş paketi çerçevesinde 130 okulda bilim insanları ve öğrenciler bir araya geldi.

Türkiye´den hibe almaya hak kazanan tek proje Atatürk Üniversitesi´nden

04.04.2022
www.erzurumyenigun.com
Avrupa Araştırmacı Gecesi Nedir? "Ufuk Avrupa Marie Skodowska-Curie aksiyonları (MSCA- CTIZENS) kapsamında finanse edilen European Researchers´ Night, araştırmacıları toplumla bir araya getirmeyi amaçlayan Avrupa çapında bir etkinliktir.

Doğadan Sofraya Bilim Projesi

04.04.2022
mynet.com
Atatürk Üniversitesi, Ufuk Avrupa Programından fon almaya hak kazandı

Doğadan sofraya bilim projesi çerçevesinde okul ziyaretleri başladı

24.05.2022
haberturk.com
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen "Science from Nature to your Table (Doğadan Sofraya Bilim)" isimli proje bağlamında okul ziyaretleri başladı.

Doğadan Sofraya Bilim Projesi

24.05.2022
erzurumyenikusak.com
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen “Science from Nature to your Table (Doğadan Sofraya Bilim)” isimli proje kapsamında okul ziyaretleri başladı.

Doğadan Sofraya Bilim Projesi 20 bini aşkın ziyaretçiyi misafir etti

04.10.2022
www.erzurumhaber.com
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen ve Ufuk Avrupa Projeleri çerçevesinde kabul edilen ‘Science from Nature to your Table / Doğadan Sofraya Bilim’ başlıklı projenin Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinliği sona erdi.

Doğadan sofraya bilim projesi ile 130 okul ziyaret edildi

23.06.2022
www.vanpostasigazetesi.com
okul ziyaretlerinde; gençlerin araştırmacılık mesleğine özendirilmesi, araştırmacılara karşı önyargının kırılması ve araştırmacıların “içimizden biri” olarak tanıtılması amacıyla yapılan etkinliklerde uygulamalı deneyler, bilimsel gösteriler ve tartışma oturumları yapıldı.

Atatürk Üniversitesi’nden Önemli Adım

05.04.2022
gazetepusula.net
TÜBİTAK Ufuk Avrupa Programı kapsamında Türkiye’den 10 projede toplam 42 kuruluş arasından Atatürk Üniversitesi koordinatör ve tek yürütücü olarak seçildi. 

Ufuk Avrupa MSCA ve Vatandaşlar Çağrısı Kapsamında Araştırmacı Gecesi Etkinlikleri Erzurum ve İstanbul’da gerçekleştirilecek!

25.02.2022
www.ufukavrupa.org.tr
MSCA ve Vatandaşlar 2022 Çağrısı kapsamında ülkemizden 10 projede toplamda 42 kuruluş başvuru yapmıştır. Atatürk Üniversitesi’nin koordinatör ve tek yürütücü olarak başvurduğu Sci-NURTURE akronimli ‘Science from Nature to your Table’ başlıklı proje 146.125 Avro ile fonlanmaya hak kazanmıştır. 

Atatürk Üniversitesinde Doğadan Sofraya Bilim Projesi başladı

28.10.2022
www.diyadinnet.com
Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen ve Ufuk Avrupa Projeleri çerçevesinde kabul edilen 'Science from Nature to your Table / Doğadan Sofraya Bilim' başlıklı projenin Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinliğinde, 130 okulda bilim insanları ve öğrencilerin bir araya geldiği iş paketinin ardından, ziyaret edilen tüm okullardan öğrencilerin ve halkın katılımıyla ana iş paketi de gerçekleştirildi.

''Doğadan Sofraya Bilim'' Projesi

24.05.2022
beyazgazete.com
Bilim insani ve ögrencilerin bir araya gelerek bilime ve bilim insanlarina olan farkindaligin artirilmasi amaçlanan okul ziyaretlerinin ilki, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Ayse Bayrakçeken Yurtcan ile Proje Gelistirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Serkan Yildirim’in katilimlariyla gerçeklesti.

İletişim

Sosyal Medya

Telif Hakkı © 2022 ATABAUM – Tüm hakları saklıdır.