best new swiss store online.this hyperlink forum watertight wristwatch famed environment.chic trend is considered the capabilities about exact click this site.

scinurture

SCİ-NURTURE Hakkında

Doğadan Sofraya Bilim

Ufuk Avrupa, MSCA Citizens, Researchers Night Programı kapsamında desteklenen,  Doğadan Sofraya Bilim (Science from Nature to Your Table: Sci-NURTURE) isimli projemizde Atatürk Üniversitesi olarak 2022 ve 2023 yılları süresince ön etkinlikler, okul ziyaretleri ve her iki yıl için Eylül ayının son Cuma ve Cumartesi günlerinde ana etkinlikler düzenlenleyerek tükettiğimiz ürünlerin doğadan soframıza gelene kadar olan hikayesinde bilimin yerini topluma göstermeyi hedefliyoruz. Bu süreçte doğal kaynaklarımızın etkili kullanımı, korunumu ve sürdürülebilirliği adına dikkat edilmesi gereken konular ön plana çıkarılacaktır. Proje ana etkinliklerinde deniz, bitki ve hayvansal ürünlere dayalı üç ana besin zincirimiz başlangıçtan mutfak aşamasına kadar araştırmacılar tarafından ortaya koyulacak ve son noktada mutfak atölyeleri ile soframıza gelen ürünlerin yolculuğu adım adım gençlerin ve öğrencilerin de dahil olacağı gösteriler, deneyler ve atölyelerle gözler önüne serilecektir.

Projenin hedef kitlesi çocuklar olmakla beraber öğretmenler, gençler ve aileleri kapsayacak şekilde  etkinlikler tüm halka açık olacaktır

Proje Ekibi

Prof. Dr. Selda ÖRS CIRIK

Proje Yürütücüsü

Prof. Dr. Ayşe BAYRAKÇEKEN YURTCAN

Araştırmacı

Prof. Dr. Besim YILDIRIM

Araştırmacı

Prof. Dr. Ertan YILDIRIM

Araştırmacı

Prof. Dr. Melek EKİNCİ

Araştırmacı

Prof. Dr. Nurinisa ESENBUĞA

Araştırmacı

Prof. Dr. Ömer Cevder BİLGİN

Araştırmacı

Prof. Dr. Serkan YILDIRIM

Araştırmacı

Prof. Dr. Murat ÇAKICI

Araştırmacı

Öğr. Gör. Sadrettin GÖLCÜGEZLİ

Araştırmacı

Doç. Dr. A. Çağlar GÜLLÜCE

Araştırmacı

Öğr. Gör. Şule ERDİLMEN OCAK

Araştırmacı

Doç. Dr. M. Ferruh HAŞILOĞLU

Araştırmacı

Öğr. Gör. Murat BİNGÖL

Araştırmacı

Dr. Öğr. Üyesi Mürüvvet DEMİRAL ÜZAN

Araştırmacı

İletişim

Sosyal Medya

Telif Hakkı © 2022 ATABAUM – Tüm hakları saklıdır.